Pięciogwiazdkowe położenie to wygoda oraz oszczędność czasu.

HOTEL NA GŁÓWNYM MIEŚCIE

To historia Zatoki Gdańskiej na wyciągnięcie reki.

Fontanna Neptuna (120m)

Piękna, odlana w XVII wieku rzeźba, która przedstawia władcę mórz. Romantyczny charakter oraz doskonale umiejscowione źródła strumieni wody dają spektakularny efekt i sprawiają, że każdy pragnie mieć zdjęcie z Neptunem.

Bazylika Mariacka (140m)

Znana jako korona Gdańska jest największą w Europie świątynią wybudowaną z cegły. Polecamy poznanie historii budowli, która przez wieki towarzyszyła mieszkańcom Gdańska. Zniszczona i odbudowana po II wojnie światowej posiada szereg niezwykłych eksponatów. kamienną Pietę (1410), kopię Sądu Ostatecznego (1472), zegar astronomiczny (1464-1470) oraz ołtarz główny powstały w latach 1510-1517.

MUZEUM GDAŃSKA (120m)

Dawniej Muzeum Historyczne Miasta Gdańska zostało utworzone w 1970 r. Na swoją siedzibę otrzymało nowo odbudowany Ratusz Głównego Miasta. W dawnej siedzibie władz miejskich, wznoszonej od XIV w., zaczęto gromadzić zbiory dokumentujące dzieje miasta od średniowiecza do współczesności. Zbiory Muzeum liczą ok. 25 tys.
obiektów.

Żuraw nad Motławą (450m)

Największy średniowieczny dźwig portowy Europy. Wspaniale dominuje wśród zabudowań Długiego Pobrzeża i jest powszechnie rozpoznawalnym symbolem Gdańska. Potężna bryła symbolizuje morskie położenie miasta i przyciąga rzesze turystów.

WIEŻA WIĘZIENNA I KATOWNIA (450 m)

Unikatowy w skali światowej zespół prostokątnego barbakanu w postaci dwóch gotyckich budowli obronnych, Katowni i wieży Więziennej. Dawny wjazd do miasta. Wspaniały punkt widokowy (wysokość 40 m) z poddasza Wieży Więziennej w Katowni na panoramę miasta, m.in. ulicę Długą. Siedziba Muzeum Bursztynu.